Strona główna
piątek, 10 lipca 2020 r.
Imieniny: Filip, Witalis

Tancerki Akademii Tańca 4-20 Mistrzyniami i Wicemistrzyniami Świata

Strona główna » Aktualności » Tancerki Akademii Tańca 4-20 Mistrzyniami i Wicemistrzyniami Świata

data dodania: 2017-11-22 14:22:00

Kolejny sukces tancerzy Akademii Tańca 4-20. Od wczoraj (21.11) podopieczne Moniki Kotowskiej podbijają czeski Liberec, gdzie odbywa się World Dance Championship WADF 2017. Na koncie Skierniewic są: poczwórne złoto, potrójne srebro, brąz i tytuły mistrzów i wicemistrzów świata. 

Tancerze Akademii Tańca 4-20 nie zwalniają tempa. Po zdobyciu tytułów:  Mistrzów Polski WADF 2017 i Europy, po raz kolejny potwierdzili oni swoją przynależność do światowej tanecznej czołówki. Od kilku dni żeńska część akademii z powodzeniem podbija czeski Liberec. 

I Dzień Mistrzostw Świata 

Już pierwszego dnia dwukrotnie mogliśmy usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Jako pierwsze medale wywalczyło nasze trio w składzie: Zuzanna Wilczyńska, Maja Milczarek i Anna Łazęcka, sięgając po złoto i tytuł mistrzów świata federacji WADF w kategorii Trio Contemporary Ballet Juvenilles. Dziewczyny obroniły tym samym, wywalczony w październiku tego roku tytuł mistrzyń Europy.  

Kolejne złoto i tytuł mistrzów świata padł łupem skierniewickiego duetu: Michaliny Karwat i Pauliny Przybyszewskiej w kategorii Duetu Jazz Dance Adults. Wtorek okazał się szczęśliwy również dla Mini Formacji Contemporary Ballet Junior, która sięgnęła po srebro i wicemistrzostwo świata. Brawa dla całej formacji w składzie: Patrycja Czarnecka, Malwina Olczyk, Weronika Kotowska, Zosia Domańska, Karolina Tartanus i Agata Domasat. Karolina i Agata dodatkowo startowały w kategorii Solo Jazz Dance Junior. Ostatecznie druga z nich awansowała do ścisłego finału, gdzie ostatecznie zajęła czwarte miejsce. 

II Dzień Mistrzostw Świata

W środę kolejne starty naszych dziewczyn. Jako pierwsza na parkiecie zameldowała się Paulina Przybyszewskastartująca w kategorii Solo Jazz Dance Adults. Nasza tancerka zakwalifikowała się do finału głównego, w którym, po bardzo dobrym występie zajęła miejsce czwarte. Warto dodać, że jest to ogromny sukces, tym bardziej, że Paulina wróciła do tańca po poważnej kontuzji. Jej ciężka praca, motywacja i miłość do tańca sprawiły, że wróciła ze zdwojoną siłą. Tego samego dnia wicemistrzyniami świata zostały za to Patrycja Czarnecka i Malwina Olczyk w kategorii Duet Jazz Dance Junior. To nie koniec dobrych informacji. Wśród duetów Jazz Juvenilles wywalczyliśmy kolejne złoto. W swoim debiucie w tej kategorii Ania Łazęcka i Amelka Gawinowska nie dały szans konkurencji i wywalczyły mistrzostwo świata. 

[AKTUALIZACJA]

Kolejny medal, tym razem brązowy, padł łupem naszej mini formacji Jazz Adults
Nasze tancerki zaprezentowały rasową jazzową choreografię.  Na scenie pokazały prawdziwą klasę, elegancję i idealnie oddały klimat lat 20, przenosząc całą widownię w świat klasycznego JAZZU. Dziewczyny wywalczyły tez II v-ce mistrzostwo świata. Srebrne krążki i tytuł wicemistrzyń świata WADF zdobyły tez Small Team Juveniles. Ostatni występ również zakończył się zwycięstwem. Złoto wywalczyliśmy w kategorii Large Team Jazz Adults. Tym samym nasza formacja zdobyła koronę Mistrzostw WADF w tej kategorii: wcześniej złoto Mistrzostw Polski i Europy.

World Dance Championship WADF Liberec – wyniki 

ZŁOTO - Trio Contemporary Ballet Juvenille (Zuzanna Wilczyńska, Maja Milczarek 
i Anna Łazęcka).
ZŁOTO – Duet Jazz Juvenilles ( Ania Łazęcka i Amelka Gawinowska)
ZŁOTO -  Duet Jazz Dance Adults (Michalina Karwat i Paulina Przybyszewska).
ZŁOTO
 - Large Team Jazz Adults
SREBRO - Small Team Contemporary Ballet Junior : (Patrycja Czarnecka, Malwina Olczyk, Weronika Kotowska, Zosia Domańska, Karolina Tartanus i Agata Domasat).
SREBRO – Duet Jazz Dance Junior (Patrycja Czarnecka I Malwina Olczyk)
SREBRO
 - Small Team Juveniles 
BRĄZ - Mini Formacja Jazz Adults. .
4 MIEJSCE - Solo Jazz Dance Junior (Karolina Tartanus) .
4 MIEJSCE – Solo Jazz Dance Adults ( Paulina Przybyszewska).
 

Nasze bohaterki do Skierniewic wracają w czwartek 23 listopada! 
Szerokiej drogi! 

 

czytano: 1341 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 4

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe