Strona główna
piątek, 10 lipca 2020 r.
Imieniny: Filip, Witalis

Piłkarze Widoku Skierniewice podbijają piłkarski rynek

Strona główna » Aktualności » Piłkarze Widoku Skierniewice podbijają piłkarski rynek

data dodania: 2017-11-23 10:06:05

Kuźnia piłkarskich talentów jest w Skierniewicach. O tym mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach kiedy to siedziba klubu Widok została wręcz zasypywana kolejnymi powołaniami. A zaproszenia płynęły z różnych stron m.in.: Stadionu Śląskiego Chorzów, GKS-u Bełchatów, czy Lecha Poznań. Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Widzewem Łódź podpisał wychowanek osiedlowych, a dwójka zawodników prowadzona przez Rafała Rożka została zaproszona do Włoch na sparingi z klubami Serie A: Spal, Parmą i Sassuolo. 

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla środowiska związanego z Widokiem Skierniewice. Niemal codziennie otrzymujemy informacje o kolejnych powołaniach. Zainteresowanie młodymi piłkarzami żółto-zielonych jest ogromne, a zaproszenia spływają nie tylko z kraju, ale także i zagranicy. 

Szczęśliwa trzynastka pojedzie do Chorzowa

Filip Zając (2005), Sebastian Starbała (2005), Mikołaj Pruszkowski (2004), Stanisław Pruszkowski (2004), Jakub Czerwiński (2004), Igor Ślawski (2004), Maciej Zając (2004), Grzegorz Bartosik (2004), Piotr Kłąb (2002), Jakub Pawelec (2002), Krzysztof Janus (2002), Oskar Walczak (2006) i Aleksander Sulikowski (2006) to grupa, która w minionym tygodniu otrzymała zaproszenie na testy do Stadionu Śląskiego Chorzów. Między 26, a 30 listopada chłopcy będą brali udział w treningach i testach w śląskim klubie, który przecież od lat specjalizuje się w szkoleniu młodych zawodników. W trakcie kilkudniowego pobytu będą mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.
 

Filip Zając na testach w Lechu Poznań

Filipem  poważnie zainteresowali się również skauci Lecha Poznań. 14 listopada na klubowym biurku pojawiło się oficjalne pismo od władz „Kolejorza”. Z zaproszenia (dostępne w załączeniu poniżej) wynika, że we Wronkach, skierniewiczanin 25-26 listopada weźmie udział w konsultacjach, podczas których odbędzie dwie jednostki treningowe oraz przejdzie badania motoryczne. Klub zapewni mu zakwaterowanie z wyżywieniem, pełną opiekę fizjoterapeutyczną oraz pokryje koszty ubezpieczenia zawodnika. To będzie wielki dzień dla Filipa (2005). Przypomnijmy, że dotychczas reprezentant osiedlowych regularnie był powoływany do kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i z każdym występem spisywał się coraz lepiej. Ciężka praca na treningach i doskonałe umiejętności ukształtowane w rodowitym klubie zaprocentowały. Teraz czas na sukces na wyższym szczeblu! Powodzenia!
 

Eryk Zieliński zaproszony do GKS Bełchatów

Zieliński to kolejne gorące nazwisko tej jesieni. Piłkarz już 28 listopada pojedzie do Bełchatowa, gdzie na obiektach Górniczego Klubu Sportowego przejdzie specjalistyczne testy. Będą one miały charakter gry kontrolnej sprawdzające umiejętności techniczno-taktyczne.
 

Jakub Pawelec i Piotr Kłąb zagrają z klubami Serie A

Po zakończeniu rundy jesiennej w skierniewickiej klasie okręgowej, Kuba i Piotrek pojadą do Włoch, gdzie wezmą udział w sparingach zorganizowanych przez kluby Serie A. Podopieczni trenera Rafała Rożka z rocznika 2002 swoją grą zwrócili uwagę skautów z Półwyspu Apenińskiego i już niebawem zagrają przeciwko takim markom jak: Spal, Sassuolo, czy AC Parma. Zarząd nie zdradza jednak konkretów, który klub zaprosił naszych wychowanków do słonecznej Italii. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że z zarządem kontaktował się jeden z managerów, którego danych klub nie chce upubliczniać. Niektóre źródła podają, że mowa o przedstawicielach Chievo oraz Atalanty, ale informacji nie potwierdzamy. Niemniej jednak warto dodać, że dwaj młodzi i perspektywiczni zawodnicy klubu ze Skierniewic stają przed wielką szansą i są doskonałym przykładem na to, że ciężką pracą można zyskać naprawdę wiele, niezależnie od rangi klubowej. 
 Jakub Jasiński oficjalnie piłkarzem Widzewa Łódź
 
Wychowanek Widoku Skierniewice, Jakub Jasiński podpisał właśnie swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Widzewem Łódź. Jak podkreślił trener Franciszek Smuda, zawodnik jeszcze w tym miesiącu może liczyć na treningi z pierwszym zespołem. 15-letni Jakub Jasiński stał się oficjalnie zawodnikiem młodzieżowym łódzkiego klubu. W sobotę w obecności prezesa Przemysława Klementowskiego zawodnik podpisał umową, wiążącą go z klubem występującym na szczeblu III ligi do 30 czerwca 2020 roku. Przypomnijmy, że Kuba dołączył do Akademii Widzewa półtora roku temu właśnie z Widoku Skierniewice. Wcześniej wielokrotnie powoływano go do kadry Łodzi. Najpierw strzelał gola za golem w trampkarzach w swoim roczniku. W tym sezonie zaczął też grać w rezerwach prowadzonych przez trenera Jakuba Grzeszczakowskiego.
 
 
Młody piłkarz jest dumny z wyróżnienia, jakie go spotkało. Ma nadzieję wykorzystać wyjątkową szansę. - Dla mnie podpisanie umowy jest olbrzymim krokiem do przodu. Możliwość pracy i rozwoju na treningach z pierwszą drużyną, pod okiem trenera Franciszka Smudy to wielki zaszczyt. Będą starał się jak najlepiej tę szansę wykorzystać. Chciałbym rozwijać swoje piłkarskie marzenia i sportową karierę w Widzewie - zdradza Jasiński.

To już kolejne powołania zawodników Widoku Skierniewice w tym roku, które świadczą, że system szkoleniowy „osiedlowych” jest jednym z najlepszych w województwie, a zdaniem wielu nawet w całym kraju.
 
Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy! Piłkarski świat stoi otworem!
Gratulujemy klubowi Widok Skierniewice! Znakomita robota! 

czytano: 1078 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 2

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe